Κόκκινα αυγά. Μα από τώρα;
Δεν τρελάθηκα… ξέρω ότι ακόμα δεν συνήλθαμε από τα Χριστούγεννα και μας χωρίζουν 4 μήνες και κάτι από το Πάσχα….
Αλλά: αν θέλετε να έχετε τα ωραιότερα, τα καλύτερα, τα φυσικότερα, τα γνησιότερα, τα υγιέστερα κόκκινα αυγά, βαμμένα με τον παραδοσιακό τρόπο, πρέπει να το αποφασίσετε τώρα.
![](resources/2013-01/onion-dyed-eggs-1-thumb-large.jpg)
Στη φωτογραφία είναι αυτά που έβαψα πέρσι. Σας αρέσουν; Έτσι θα είναι και τα δικά σας.
Τίποτα δύσκολο, κανένας κόπος, καμία δέσμευση, καμία υποχρέωση… απλώς πρέπει από σήμερα κάθε φορά που καθαρίζετε κρεμμύδια να φυλάτε τα εξωτερικά τους φύλλα – αυτά τα λεπτά, ξερά σα χαρτί, καφετιά (ή μωβ ανάλογα με το είδος του κρεμμυδιού). Κοιτάξτε να είναι καθαρά – χωρίς χώματα – και βάζετέ τα κατά μέρος σε μια σακούλα.
Αυτό είναι όλο. Όταν κοντεύει η Μεγάλη Εβδομάδα, θα σας πω τι θα τα κάνετε.