Μολόχα: απ' τα σαλόνια στα αλώνια!
Στα αρχαία χρόνια η μολόχα δεν έλειπε από κανέναν κήπο, όπου καλλιεργούνταν μαζί με όλα τα υπόλοιπα λαχανικά! Η συμμετοχή της στις βραστές σαλάτες ήταν απαραίτητη, από τα συμπόσια των πλουσίων έως τα ταπεινά γεύματα των γεωργών.
![](resources/2013-06/apo-konta-2-thumb-large.jpg)
Ως βασικό της προσόν θεωρούσαν το ότι σταματούσε την πείνα. Άλλη κύρια χρήση της ήταν η φαρμακευτική. Ήταν από τα κατ'εξοχήν αναλγητικά βότανα του αρχαίου κόσμου.
Ακόμη και σήμερα, όμως, όταν μας τσιμπήσει μια τσουκνίδα, το ευκολότερο «φάρμακο» είναι να τρίψουμε το σημείο με φύλλα μολόχας.
![](resources/2013-06/polles-thumb-large.jpg)
Σήμερα είναι μια άγνωστη, ένα ζιζάνιο που φυτρώνει παντού. Άντε να σχολιάσουμε τα όμορφα ροζ-μωβ λουλούδια της ή να θυμηθούν οι παλιοί ότι, όταν ήταν παιδιά, έτρωγαν τους καρπούς της
(το γνωστό ψωμάκι).
![](resources/2013-06/apo3hransh-2-thumb-large.jpg)
Κάθε χρόνο αυτή την εποχή μαζεύω όσο περισσότερα λουλούδια μπορώ και τα αποξηραίνω (στον ίσκιο) για τον χειμώνα. Είναι το καλύτερο φάρμακο για τον πονόλαιμο και σε συνδυασμό με φασκόμηλο ή τσάι του βουνού για τη γρίπη. Την παίρνω από τα αλώνια και την ξαναβάζω εκεί που ανήκει! Κάντε το και εσείς!