Εύκολα σοκολατάκια με ξηρούς καρπούς
Είναι πολύ καλό να έχεις φίλη που φτιάχνει για σένα τα καλύτερα σοκολατάκια. Αυτή η φίλη είναι η Ελένη Α. Σήμερα μας έφτιαξε σοκολατάκια με ξηρούς καρπούς πανεύκολα.
![photo: Ξανθή Μπαξεβάνη](resources/2016-02/dsc01355-thumb-large.jpg)
Υλικά
- 600 γρ. κουβερτούρα
- 1 κουτί ζαχαρούχο γάλα
- 200 γρ. καρύδια ή φουντούκια ή αμύγδαλα
- 1 σφηνάκι ρούμι ή λικέρ της αρεσκείας σας
Διαδικασία
![photo: Ξανθή Μπαξεβάνη](resources/2016-02/dsc01341-thumb-large.jpg)
Στρώνουμε με σελοφάν μια μακρόστενη φόρμα του κέικ, να καλύπτεται όλη καλά και να περισσεύει και απ' έξω. Λιώνουμε την κουβερτούρα πάνω σε μπεν μαρί ή κατευθείαν σε κατσαρόλα σε πολύ χαμηλή θερμοκρασία (με διαβάθμιση 1 ως 9, στο 2).
![photo: Ξανθή Μπαξεβάνη](resources/2016-02/dsc01344-thumb-large.jpg)
Μόλις λιώσει η κουβερτούρα, προσθέτουμε το ζαχαρούχο γάλα και ανακατεύουμε καλά. Σε αυτό το σημείο το μείγμα γίνεται πολύ πηχτό. Προσθέτουμε τους ξηρούς καρπούς και το ρούμι.
![photo: Ξανθή Μπαξεβάνη](resources/2016-02/dsc01346-thumb-large.jpg)
Φορώντας γάντι ανακατεύουμε καλά το μείγμα. Μεταφέρουμε στη φόρμα και ισιώνουμε πατώντας με το χέρι μας ή με το πίσω μέρος ενός κουταλιού. Σκεπάζουμε με το σελοφάν και τοποθετούμε τη φόρμα στο ψυγείο για τουλάχιστον δύο ώρες.
![photo: Ξανθή Μπαξεβάνη](resources/2016-02/dsc01356-thumb-large.jpg)
Βγάζουμε από το ψυγείο, ξεφορμάρουμε και τοποθετούμε πάνω σε επιφάνεια κοπής. Κόβουμε σε κύβους. Ευκολάκι!
*Η Ξανθή Μπαξεβάνη διατηρεί το blog Συνταγές της Ασπρούλας.